Koruge Borular

Koruge Boruların Avantajları

Polietilenin özelliklerinden dolayı aşınmaya karşı yüksek mukavemetlidir ve pek çok kimyasala karşı yüksek dirençlidir, uzun ömürlüdür. PE Çift Cidarlı Koruge borular esnektir, oysa yerine kullanılabilecek beton borular rijittir ve her iki boru yeraltına gömülü durumda iken farklı harici yük taşırlar. Esnek borular belirli yükler altında ve belirli orandaki zemin hareketlerinden zarar görmezler ancak beton borular çok küçük yükler altında bile kırılabilirler. Koruge borular kırılmadıkları için, döşeme esnasında fire vermezler.

PE Çift Cidarlı Koruge Borular, Beton borulara nispeten çok ama çok daha hafiftirler; bu sebeple nakliyesi ve döşeme / montaj esnasında işçilik avantajları sağlar.

PE Çift Cidarlı Koruge borular kendinden muflu yada manşonlu birleştirmeye uygundurlar ve birleşim yerlerinde esnek conta mevcuttur. Bu sayede sızdırma yapmazlar.

PE Çift Cidarlı Koruge borular kullanım esnasında oluşabilecek tamir-bakım durumlarında kolaylıkla ve düşük masrafla kısmi tamire uygundurlar.

PE Çift Cidarlı Koruge Boruların, Beton borulara nispeten yüzey pürüzlülük katsayısı düşük olduğundan, eşit iç çapta, daha fazla akışkan taşırlar. Yani, aynı akışkan debisi için, daha düşük iç çapta koruge boru kullanılabilir.

PE Çift Cidarlı Koruge Borular, teleskobik istiflenebildiklerinden ile stoklamada ve taşımada kolaylık sağlarlar.

Menü